Sova Retail Solutions

Sova Mağaza Donanımları San.Tic. A.Ş.

 

Vergi No: Çekirge VD / 775 076 3027

Ticaret Sicil No: 104899

Mersis No: 0775076302700001

Üçevler Mah. Ertuğrul Cad. No:89A, Nilüfer, Bursa, Türkiye

+90 (224) 441 66 61

+90 (224) 441 66 62

Mağaza Uygulamaları

İşinize en uygun konsept ve zengin ekipman seçenekleri ile mağazalarınızı baştan sona donatıyoruz
Mağaza Uygulamaları Supermarket1

Mağaza içinde tüketicilerin daha fazla ziyaret ettiği bölümleri özel tasarımlar ile donatmak satın alma güdülerini harekete geçirir. Meyve & Sebze, Unlu Mamul gibi bölümlerde Sova’nın özel ve şık çözümleri mağazanızın cirolarına olumlu yönde yansıyacaktır.

Mağaza Uygulamaları Supermarket2

SÜPER MARKETLER

Projelerinizde, değişen müşteri beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak, estetiği ve pratikliği birleştiren ekipmanları geniş Sova ürün yelpazesi içinde rahatlıkla bulacaksınız. Projeden montaja kadar tüm süreçleri sizin için yönetiyoruz.

Süpermarketler,  genelde 1.000 m2‘ye kadar olan perakende noktalarıdır. Bu mağazalarda yerleşim (layout) projeleri satış performası açısından çok önemlidir. 

 

Doğru bir yerleşim proje uygulaması ve doğru ekipmanların kullanılması mağazanın satış performansını artırarak işletmenizin cirosuna olumlu yönde etki eder.

Mağaza Uygulamaları Discount1

İndirim marketleri için kullanılan ekipmanların içinde promosyon teşhir havuzlarının önemli bir payı vardır. Konsept gereği indirimli ürünlerin sıkça sergilendiği bu ekipmanların en verimli şekilde tasarlanması ve mağaza içinde doğru noktalara yerleştirilmesi gerekir. Ayrıca market arabaları ve alışveriş sepetleri de müşteri konforunu üst düzeyde tutmalıdır.

Mağaza Uygulamaları Discount2

İNDİRİM MARKETLER

Sova olarak, indirim market konseptine özel tasarladığımız verimli ve ekonomik ekipman seçenekleri ile bu dinamik sürecin önemli bir parçası olmak için çalışıyoruz. Hız ve kapasitenin çok önemli olduğu bu süreçte deneyimli kadromuz, yüksek ve hızlı tedarik operasyonumuz ile mağaza açılış süreçlerini tam zamanlama ile gerçekleştirerek perakende yatırımcılarına verimlilik katıyoruz.

İndirim Marketler, tüketicilerin gelir ve alışveriş alışkanlıklarının değişim göstermesine bağlı olarak giderek yaygın hale gelen bir perakende konseptidir. Ürün konseptinin çoğunluğunu, yaklaşık 1.500 – 2.000 arasında aktif üründen oluşan günlük hızlı tüketim ihtiyaç maddeleri oluşturur. 

 

İndirim marketi yatırımcıları mümkün olduğu kadar çok sayıda ve hızlı mağaza açmayı hedeflerler. Dolayısı ile ilk yatırım maliyetlerinin düşük olması önemli bir unsurdur . Müşteri yoğunluğu çok fazla olduğundan bu mağaza konseptlerinde kullanılan ekipmanlar pratik, sade, ekonomik ve aynı zamanda sağlam olmalıdır.

Mağaza Uygulamaları Toptan1

TOPTAN MARKETLER

Ağır yük depolama ve özel kasa çıkış sistemleri, yüksek kapasiteli ürün taşıma arabaları, teşhir sepetleri gibi tüm ekipman çözümleri ile Toptan Market konseptli mağazanıza 360 derece hizmet sunuyoruz. Dayanıklı ve güvenli ekipmanlarımız ile müşterileriniz, çalışanlarınız ve işletmeniz güvende olacak.

Toptan indirim marketleri konsept ve müşteri yapısı ile süper ve hipermarketlerden ayrılırken perakendecilere, endüstriyel kullanıcılara, hazır yemek hizmeti sağlayanlara ve kurumsal alıcılara, hitap eder. Konsepti gereği de büyük metrekarelere ihtiyaç duyar. Gıda ve gıda dışı ürün çeşitliliği çok daha fazladır.

 

Genellikle koli ve çoklu satış prensibine dayanır. Metrekare verimliliği için satış rafı üstünde depolama prensibi hakimdir. Bu yüzden toptan satış mağazalarında daha farklı mağaza donanım ve ekipmanlarının kullanılması gerekir. Mağaza dikey yönde kullanıldığından yüksek kapasiteli ve güvenli ekipmanlar kullanmak çok önemlidir.

Mağaza Uygulamaları DIY1

Yapı marketlerde kullanılan teşhir ekipmanları farklı nitelik ve hacimde ürünleri tüketicilerin algı ve dikkatini çekecek şekilde sergilemelidir. Bu yüzden her ürün grubu için özel teşhir standı veya aksesuarı kullanılmalıdır.

 

Yapı marketler için özel tasarlanmış tüm aksesuarlar için tıklayın.

Mağaza Uygulamaları DIY2

YAPI MARKETLER

Modern ve pratik yaşam alanları oluşturma arzusuna dayanan yenilikçi bir tüketici talebiyle karşı karşıya olan Yapı marketler için özel teşhir ekipmanları tasarlıyoruz. Giderek yaygınlaşan ve daha küçük metrekarelerde hizmet veren “soft yapı market” konsepti için de özel bir ürün portföyünü perakende yatırımcıları ile paylaşıyoruz.

Dünya genelinde nüfus artışı ve kentleşme ile birlikte artış gösteren inşaat ve dekorasyon ihtiyaçlarını tek bir çatı altında birleştiren yapı marketler, tüketiciler için cazip bir satın alma noktasıdır.

 

Bu konseptteki mağazalar çok farklı nitelik ve niceliğe sahip ürünleri bir arada sunarlar. Yapı malzemelerinden hobi malzemelerine ve küçük dekoratif ev gereçlerine kadar bir çok ürün bu mağazalarda satışa sunulur. Bu mağazaların ekipmanları, teşhir edilen ürünlere özel ve sağlam yapıda olmalıdır.

Mağaza Uygulamaları Elektronik1

ELEKTRONİK MARKETLER

Sova olarak GSM operatörleri, elektronik marketler, akıllı telefon ve tablet, tüketici elektroniği, beyaz eşya mağazaları gibi farklı konsept uygulamaları gerçekleştiriyor, yenilikçi digital çözümlere özel tasarımlarımız ile hayat veriyoruz.

 

Marka veya ürün grubuna özel şık ve farklı tasarımlar ile yatırımcılarını rekabette daha ayrıcalıklı bir noktaya taşımayı hedefliyoruz.

Teknolojik gelişmenin ivmesiyle, elektronik marketler sürekli değişmekte ve gelişmektedir Tüketicilerden gelen yüksek ve canlı talep, elektronik mağazalarını metrekare olarak büyümeye ya da bu onları özel satış konseptleri yaratmaya itmiştir.

 

Özgün tasarımlarımızı yenilikçi dijital çözümler ile destekleyerek, ürünlerinizin ön plana çıkacağı, ürün yapınıza ve markanıza özel projeler hazırlıyoruz.

Mağaza Uygulamaları Oyuncak1

Genç tüketiciler tarafından oldukça ilgi gören kitap mağazaları son dönemlerde ürün çeşitliliğini artırmıştır. Hedef tüketici gurubunun ilgisini çekebilecek diğer ürünler de bu konsept mağazalar içinde yerini alırken özellikle teknoloji ürün ve aksesuarları son dönemlerde bu mağazaların raflarında sıkça görülmektedir.

Mağaza Uygulamaları Oyuncak2

KIRTASİYE ve OYUNCAK MAĞAZALARI

Kırtasiye ve oyuncak mağazalarının tasarımı, metal, ahşap, pleksiglas gibi birçok farklı malzemenin kombinasyonunu gerektirir. Sova olarak oyuncak mağazaları, kırtasiyeler, kitapevlerinin tüm ekipman ihtiyaçları için projeden montaja kadar her aşamada çözümler üretiyoruz.

Çocuklar ve gençlerin sıkça ziyaret ettiği kırtasiye ve oyuncak mağazalarının kendilerine özel atmosferleri vardır. Genç ve küçük yaş gurubundaki tüketicilerin aktif algılarını harekete geçirmek için renkli ve canlı bir mağaza konsepti gerekir. Bu mağazaların her bölümünde farklı renk ve tasarıma sahip ekipmanlar ile müşteri algısını yüksek düzeyde tutmak gerekir. 

Mağaza Uygulamaları Butik1

Mağazalar son trend ürünlerini müşterilerine daha farklı atmosfer ve deneyimler ile sunarlar. Butik mağazaların her biri farklı tasarımdadır. Her marka kendisi için özel tasarlanmış teşhir ürünlerini kullanmak ister. Her markanın mağaza tasarımında özel bir renk kombinasyonu ve kendini yansıtan çizgileri vardır.

Mağaza Uygulamaları Butik2

BUTİK MAĞAZALAR

Sova, marka zincir mağazalara özel tasarlanmış ekipman ve aksesuarların, üretimden montaja kadar tüm süreçlerini yönetiyor. Perakende yatırımcısı ve markalara 3D konsept tasarım çalışmaları sunuyor, tecrübeli tasarımcı kadromuzla onlara destek veriyoruz.

Mağaza Uygulamaları Butik3

Giyinmek ihtiyaç olduğu kadar, insanın iç dünyasına hitap eden bir olgudur. Tüketiciler her zaman yeni ve farklı ürünleri tercih ederler, dolayısıyla da moda ve trendleri takip ve talep ederler.

 

Butik mağazalarının konsept ve tasarımları, mağaza içinde satılan ürünlerin yaş, cinsiyet, tarz, fiyat ve müşteri yapısına göre değişkenlik gösterir. Mağaza dekorasyonunda kullanılan teşhir ekipmanlarının malzeme, materyal ve renk seçimleri çok önemlidir. Ayrıca mağaza konseptine göre doğru aydınlatma seçilmelidir. 

Mağaza Uygulamaları Shoes1

Ayakkabı ve çanta teşhirinde kullanılacak ekipmanların renk ve malzeme seçimi çok önemlidir. Teşhir sisteminin renk, kaplama ve materyal uyumu, sergilenecek ürün ile kontrast oluşturması ve birbirini tamamlıyor olması gerekir. Ayakkabı ve çanta mağazalarında genellikle ortam aydınlatması yerine ürün aydınlatması tercih edilir.

Mağaza Uygulamaları Shoes2
Mağaza Uygulamaları Shoes3

AYAKKABI & ÇANTA

Mağaza tasarımlarında tüketicilerin satın alma güdülerini en üst düzeye çıkaran ve onları ürüne odaklayan teşhir yöntemleri kullanıyoruz. Teşhir ekipmanlarının ve aksesuarların renk, kaplama ve materyal seçimlerini konsepte göre seçiyor/tasarlıyor, özgün tasarımlar ile mağaza yatırımcılarını rekabette daha ayrıcalıklı bir noktaya taşımayı hedefliyoruz.

Ayakkabı ve çanta, giyimin tamamlayıcı unsurlarıdır. Bu yüzden bu ürünler için ayrı bir koleksiyon ve mağazacılık yapılmaktadır.

 

Bu mağazalar, satılan ürünlerin tarzlarına göre farklılık gösterebilir. Spor, klasik, casual gibi farklı tarzdaki ürünler bazen tek mağaza içinde ayrı bölümlerde, bazen de farklı konsept mağazalarda tek başlarına sergilenir. Her tarz ürün için kullanılan teşhir ekipman ve aksesuarları farklılık gösterebilir. Ayrıca markalar kendi ürün ve markalarını ön planda tutabilmek ve daha etkili bir sunum yapabilmek için farklı teşhir sistemleri kullanabilirler. 

Mağaza Uygulamaları Cosmetics1

Mağaza içinde ürün test veya makyaj uygulama alanları gibi özel bölümler bulunur. Genellikle açık renklerde tasarımlar tercih edilir. Mağaza içinde kullanılan ışık son derece önemlidir. Yoğun bir mağaza aydınlatmasına ihtiyaç vardır.

Mağaza Uygulamaları Cosmetics2

KOZMETİK MAĞAZALARI

Kozmetik mağazaları, proje aşamasından ekipman seçimine ve tasarımına kadar ayrı bir uzmanlık gerektiren perakende konseptleridir. Duyuların öncü rol oynadığı bu sektörde, satış alanında unutulmaz bir deneyim sunmanın yanı sıra çapraz satışlara teşvik etmek ve ürün karşılaştırmalarını mümkün kılmak gereklidir.

Kişisel bakım ürünleri günlük yaşamamızda önemli bir yere sahiptir. Özellikle son yıllarda kişisel bakım ve kozmetik ürünleri üzerine uzman mağazalar yaygınlaşmıştır. Duyuların satın alma kararını etkilediği bu mağazaların tasarımlarında estetik ve canlılık ön plandadır. Sergilenen ürünler küçük ve paketleri ise göz alıcıdır.

 

Kozmetik mağaza tasarımlarında marka ürünlerin özel konseptlerinin payı yüksektir. Bu yüzden marka ve ürünlere özel tasarımlar ve stantlar ağırlıktadır. Kozmetik mağaza tasarımları kendine özgü malzeme ve materyal kullanımı gerektirir. İyi bir tasarım, satılan ürünü ön planda tutan tasarımdır. 

Mağaza Uygulamaları Eczane1

Eczane içinde , ilaç dışı ürünlerin teşhir alanını artırmak için özel bir ilaç stok ünitesi bulunmalıdır. Bu ünitenin stok kapasitesi yüksek ve kolayca erişilebilir bir mekanizmaya sahip olması küçük alanlarda bir çok tamamlayıcı ürününün sunulmasını kolaylaştıracaktır.

 

Farmarack ilaç stok ünitesini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Mağaza Uygulamaları Eczane2

ECZANE

Küçük metrekareli eczaneleri en verimli şekilde işletmenin yolu, doğru bir proje ve doğru ekipmanları kullanmaktan geçer. Sova, eczaneler için tasarladığı ünite, stand ve bankolar ile küçük metrekareleri, yüksek cirolar elde eden özel mekanlar haline getirir.

Günümüzde eczane tasarımları kişisel bakım mağazalarına benzer bir yapıdadır. İlaç satışının yanı sıra son dönemlerde çok yönlü bir perakende satış noktasına dönüşmüştür. Dermo- kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin eczanelere girmesi ile beraber mağaza içi teşhir ekipmanları özel konseptlerle tasarlanmaktadır.

 

Mağaza içinde kullanılan servis bankosu da önemli bir işleve sahiptir. Banko üzerinde ihtiyaç dışı satışı tetikleyen farklı yan teşhir alanları bulunmalıdır. Ayrıca mağaza içinde özel nitelikteki ilaçların hazırlık ve saklanması için bulunan bölümün satış alanına etkisinin en aza indirilmesi gerekir. 

Mağaza Uygulamaları Station1

İstasyon marketlerde ödeme bankoları ayrı bir öneme sahiptir. Tüketiciler alışverişlerini hızlı bir şekilde tamamlamak isterler. Bu yüzden banko tasarımları buna göre yapılmalıdır.

 

Ayrıca banko arkası ve önünde tüketicilerin dikkatini çekecek ve ihtiyaç dışı satın alma güdülerini harekete geçirecek teşhir alanları bulunmalıdır.

Mağaza Uygulamaları Station2

İSTASYON MARKETLER

Benzin istasyonlarının küçük marketleri hızlı satışın olduğu ve farklı türdeki ürünlerin bir araya geldiği marketlerdir. İstasyon marketleri için tasarladığımız konseptler ile tüm bu farklılıkları bir araya getirip tek bir alanda bir araya getiriyoruz.

İstasyon veya restoran marketler, mobil haldeki tüketicilerin kısa molalarında temel ihtiyaçlarını karşıladığı, istasyon yatırımcısı için de verimli bir satış noktasıdır.

 

İstasyon marketleri, süpermarket konseptinin küçük bir versiyonudur diyebiliriz. Son dönemlerde bazı küçük ilave satış artırıcı bölümler eklenmiştir. Kahve ve snack barlar istasyon mağazalarına girmiştir. Araç içi ve dışı bir çok aksesuar ürünü de bu market konsepti içinde bulunmaktadır. Bu mağaza tasarımları oluşturulurken temel amaç, tüketicilerin ihtiyacı olan ürünlere hızlı ve çabuk şekilde ulaşmaları ve ödeme noktalarında vakit kaybetmeden alışverişlerini tamamlamalarıdır.

Örnek mağaza projeleri

Mağaza Tasarımı Hakkında Tüm Merak Edilenler

Mağazaların iç dekorasyon tasarımı hem görsellik hem de ticari gereklilikler açısından özen gösterilmesi gereken bir husustur. Mağazanın konsepti, satılan ürün çeşitleri, hitap edilen müşteri kitlesinin özellikleri gibi kriterlere göre farklı tasarımların yapılması gerekir. Aksi halde sunulan ürün ve hizmetin kalitesi düşebilir.

Doğru mağaza tasarımı için Sova Retail ürün ve hizmetlerinden faydalanılabilir.

Dekorasyonda İşe Uygun Seçimler Yapılmalıdır

Bir süper marketle indirim marketi arasında pek çok farklılık olduğu gibi kullanılan mağaza rafları, aksesuarlar, dolaplar ve diğer tüm ekipmanlarda da farklılıklar bulunmalıdır. Aksi halde ürünlerden yeterli verim alınamayacağı gibi müşteriye ulaşmak da pek mümkün olamayacaktır. Müşterilerin memnuniyetini sağlayamayan marketin kar etmesi de pek mümkün değildir.
Sova Retail, farklı konseptlere uygun üretilen dekorasyon ürünlerini geniş bir yelpazede beğeniye sunar.

Sova Retail Hangi Tip Mağazalara Hitap Eder?

Sova Retail her tür market ve mağaza için uygun ürünler üretir. İsteğe göre mevcut ürünlerin dışında tasarımlar da yapılabilir.

 • Süper marketler
 • İndirim marketleri
 • Yapı marketler
 • Toptan marketler
 • Elektronik marketler
 • Kırtasiye ve oyuncak mağazaları
 • Butik mağazalar
 • Ayakkabı ve çanta mağazaları
 • Kozmetik mağazaları
 • Eczaneler
 • İstasyon marketleri

Her konsept için uygun raf sistemleri, dolaplar, market arabaları, alışveriş sepetleri, turnikeler, kasalar ve akla gelebilecek her türlü ihtiyacınız için Sova Retail çözümler sunar.

 

İnternet sitemizde yer alan içerikleri daha etkin bir şekilde kullanabilmenizi sağlamak ve deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyor, bazı kişisel verilerinizi işliyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz. Çerezler teknik, istatistik ve pazarlama amaçlı olarak üç grupta toplanabilir. Teknik çerezler dışında kalan, istatistik ve pazarlama amaçlı çerezlere izin verip vermeme kararı size aittirBu çerezleri devre dışı bırakmanız sitemizden tam olarak yararlanmanızı engelleyebilir.